Od dnia 01.01.2016r do 31.03.2018r prowadzony był projekt ,,Prawdziwe życie - wprowadzanie do dorosłości poprzez treningi mieszkaniowe". Programem zostało objętych 18 osób.
Uczestnicy samodzielnie zamieszkali w pokojach treningowych do tego przystosowanych oraz brali udział w grupowych zajęciach, które miały na celu przygotować osoby niepełnosprawne do samodzielnego zamieszkania. W ramach treningu terapeuci podczas grupowych zajęć prowadzili następujące treningi: trening funkcjonowania w życiu codziennym, trening umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów, trening umiejętności spędzania czasu wolnego. Biorą również udział w zajęciach prowadzonych przez psychologa i doradcę zawodowego. Co trzy miesiące odbywało się zebranie Wielofunkcyjnego Zespołu na którym omawiane buły postępy beneficjentów projektu. Wszyscy beneficjenci biorący udział w projekcie poczynili znaczne postępy, zostali przygotowani na miarę swoich możliwości psychofizycznych do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, sprawnego komunikowania się z otoczeniem w różnych sytuacjach.
Projekt współfinansowany ze środków PFRON.
Projekt „ Wielospecjalistyczna , kompleksowa oraz ciągła rehabilitacja dzieci, młodzieży oraz dorosłych w Zespole Rehabilitacyjno – Terapeutycznym ( ZR-T)
Projekt jest realizowany od 1 kwietnia 2017 roku do dnia 31 marca 2019 roku.
Celem projektu jest odniesienie, zwiększenie poziomu samodzielności, niezależności i uspołeczniania osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie ich kompleksowej rehabilitacji i rewalidacji. Usprawnianie psychoruchowe dzieci, młodzieży oraz dorosłych niepełnosprawnych, w tym rozwijanie komunikacji werbalnej i alternatywnej, które są niezbędne w samodzielnym funkcjonowaniu.
Programem objętych jest 20 osób dla , których został stworzony Indywidualny Plan Działań. Program dla każdego beneficjenta został opracowany na okres trwania projektu . Program terapeutyczny dla beneficjenta realizowany jest poprzez:
W siedzibie PSONI koło w Nidzicy realizowany jest projekt "Centrum Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Głęboko Zależnych w Kryzysowej Sytuacji Rodziny" realizowany w ramach projektu grantowego "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" prowadzonego przez PSONI ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Moderatorem projektu jest lider grupy nieformalnej Karolina Kurlandzka.
Projekt „ Wielospecjalistyczna , kompleksowa oraz ciągła rehabilitacja dzieci, młodzieży oraz dorosłych w Zespole Rehabilitacyjno – Terapeutycznym ( ZR-T)
Projekt będzie realizowany od 1 kwietnia 2017 roku do dnia 31 marca 2019 roku.
Programem objętych będzie :
- 20 osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Beneficjenci ostateczni projektu zostaną zakwalifikowani na podstawie aktualnego orzeczenie o niepełnosprawności , orzeczeni a o stopniu niepełnosprawności oraz zgłoszenia chęci i zapotrzebowania udziału w projekcie przez rodziców lub prawnych opiekunów osób niepełnosprawnych.
Projekt "Wielospecjalistyczna, kompleksowa oraz ciągła rehabilitacja dzieci , młodzieży oraz dorosłych w Zespole Rehabilitacyjno -Terapeutycznym" przewiduje prowadzenie kompleksowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji ruchowej , terapii psychologicznej , logopedycznej i terapii pedagogicznej .
Projekt współfinansowany ze środków PFRON.