Zapraszamy serdecznie wszystkich na naszą nową stronę internetową:

http://nidzica.psoni.org.pl/

STARTUJĄ MISTRZOSTWA ŚWIATA W DOBROCI

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz opiekunów na zebranie informacyjne dotyczące przyszłości wychowanków i placówki, które odbędzie się 8 marca o godz. 10:30

 

Zebranie odbędzie się w Centrum Rehabilitacji im. Jana Pawła II.

Wychowankowie przedszkola odwiedzili Bibliotekę. Na miejscu dzieci zobaczyły jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić żeby móc wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci.

Sensoplastyka to przede wszystkim stymulowanie 5 naszych zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku, dzięki kolorowemu brudzeniu. Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci: wspieramy rozwój zmysłów, wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni, dbamy o usprawnienie ruchowe, poprzez wspólne działania pogłębiamy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi, budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa, wspieramy rozwój poznawczy – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo-skutkowe.

Galeria zdjęć:

 

 

Chodzenie po ścieżce sensorycznej ma pomóc dzieciom w rozwoju ich koordynacji, równowagi, stymulować receptory znajdujące się w stopach i dostarczać wrażenia dotykowe.
Zmysł dotyku jest kluczowym w rozwijaniu świadomości ciała, nawiązywaniu prawidłowych relacji z rówieśnikami czy budowaniu poczucia bezpieczeństwa. Ważne jest więc to, aby na co dzień dbać o jego prawidłowy rozwój i stymulować różnorodnymi bodźcami.

Galeria zdjęć: